Kompletní specifikace
Ve skutečnosti se nejedná o skutečný ocet, protože místo kyseliny octové obsahuje kyselinu citronovou. Umeocet pomáhá při žaludečních problémech, zlepšuje chuť k jídlu a celkově povzbuzuje organizmus
Z chemického hlediska ale s octem nemá nic společného. Umeocet má slanokyselou chuť a i když má v názvu slovo ocet, spíše nám pokrm osolí než okyselí. Na rozdíl od obyčejného octa (který je vhodný tak na úklid domácnosti) neničí krev a střevní mikroflóru). Umeocet, má silné neutralizační schopnosti. Obsahuje velké množství minerálních látek, enzymů a vitamínů ve vstřebatelné podobě.
Je vhodný při nevolnostech a bolestech hlavy. Působí proti únavě a dodává energii, která vitalizuje. Pomáhá také při kožních problémech.
Posiluje trávení a stimuluje funkci střev – při střevních bakteriálních infekcích je dobré vypít likérovou odlivku plnou umeocta. Pokud je to pro někoho moc silné, může si jej smíchat se šálkem horké vody pít po dobu trvání obtíží.
Umeocet používáme léčebně tak, že dáváme 1-2 lžičky do sklenky vody a vypijeme. Výborný je také pro sportovce, protože váže v těle vodu, a dodává mu cenné látky, které se při fyzické námaze hodně spotřebovávají. Doporučuji každému sportovci či fyzicky pracujícímu člověku nalít si do lahve čistou vodu s umeoctem (je to divné a nezvyklé, pít mírně slaný nápoj, ale jde jen o zvyk). Toto je vhodné pro každého zvláště v létě, kdy ztrácíme z organismu hodně vody.
Tekuté ume prostředky mají proti švestičkám umeboshi tu výhodu, že se dostanou mnohem rychleji do dvanácterníku a do střeva a to jen s lehce změněným působením. Pevné ume produkty setrvají nějaký čas v žaludku, kde se jejich vliv působením trávicích šťáv pomalu snižuje.
Kombinace slané a kyselé chuti je jedinečným chuťovým zážitkem.
Použití: Ideální pro přípravu salátů – pokud použijete umeocet, už nemusíte přidávat sůl. Lze přidávat i do pokrmů, které mají mít výslednou slanokyselou chuť. Přidáváme do všeho, co by jinak obsahovalo klasický ocet, ale pamatujeme na to, že už to nesolíme.
Balení: 250ml